Spring-Daily-Chit-Chat

Status
Not open for further replies.
snowangel3181988 said:
That's what I'm gonna do from now, I think. XD But I still need to get my Mountain Dew everyday or I won't survive. o_o;

I think school lunch makes everyone uneasy, Paige. XD
Well...It's only like 50cents a day XD
 
Hotaru said:
Yeah... anything worth .50 cant be that good... XD
Gum is worth 25 cents and a lot of people at my school see it as good.
 
Blue said:
Well...It's only like 50cents a day XD
What's 50 cents? My soda? O_o That's more like $1.50 a day. >< But I need my caffeine! It's such a rip-off though...
 
*Sighs* well I gotta go!

Me=283472389471823 posts tommorow XD
 
snowangel3181988 said:
What's 50 cents? My soda? O_o That's more like $1.50 a day. >< But I need my caffeine! It's such a rip-off though...
A wise tip. Don't buy it from school. They know how depersate you are so they will higher the price and rip you off.
 
snowangel3181988 said:
What's 50 cents? My soda? O_o That's more like $1.50 a day. >< But I need my caffeine! It's such a rip-off though...
Ouch...Bring some soda from home XD
 
I would bring it from home... if I had any! I always bring my own water though, cuz school water is extremely gross... it comes out of the tap blue! o_o;; But I can't get my soda from anywhere else. ;_; But it's not like I'm really spending my own money on it, it's my mom's money. XD

Hasta luego, Eli. ^^
 
snowangel3181988 said:
I would bring it from home... if I had any! I always bring my own water though, cuz school water is extremely gross... it comes out of the tap blue! o_o;; But I can't get my soda from anywhere else. ;_; But it's not like I'm really spending my own money on it, it's my mom's money. XD

Hasta luego, Eli. ^^
Good night Eli. Have a good rest,
For me. I dont buy soda. I bring a bottle of waterform home and a crystal light packet to put in there. :) . It's good, healthy and money saving.
 
snowangel3181988 said:
I would bring it from home... if I had any! I always bring my own water though, cuz school water is extremely gross... it comes out of the tap blue! o_o;; But I can't get my soda from anywhere else. ;_; But it's not like I'm really spending my own money on it, it's my mom's money. XD

Hasta luego, Eli. ^^
It comes out of the tap blue? Ewww O.o;
 
I hope you guys don't mind me stepping in right quick before I too go to bed, but my school's food is disgusting! I absolutely hate it, but with my high metabolism I have to eat something, and its not like I have any money, I don't even have money to get from my mom! I know, its sad, but its true... and my lunches cost about a dollar 50 every day, even for the crack food. But shoot, if I had the money, I'd be eating very little every day, just to conserve it... Cause who knows the next time I'll be able to get my greedy little hands on some cash!
 
Ryan is back, kind of. XD
 
I usally spend about four or five bucks, but we have good food. But not all the time. I usually bring my lunch.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top